Liposukce.org

Snadný způsob jak odstranit přebytečný tuk

Vhodní kandidáti

Nejvhodnějšími kandidáty pro liposukci jsou klienti, muži i ženy, ve věkovém rozmezí od 18-ti do 40-ti let, s dobrou elasticitou kůže, zdraví a psychicky vyrovnaní.

Mladším 18-ti let se liposukce nedoporučuje z toho důvodu, že do té doby se postava stále ještě vyvíjí. Věk nad 40 let není kontraindikací, i v tomto období dojde k výraznému zlepšení tělesného vzhledu, její výsledek však nemusí být ideální.

Záleží na stavu kůže

Tato hranice souvisí se stavem kůže. Ta se musí po zákroku přizpůsobit novému tvaru těla. Předpokladem pro dobrý výsledek liposukce je tedy pevnost a pružnost kůže, která s věkem klesá. Ukazatelem snížené elasticity kůže v mladším věku je přítomnost strií.

Je-li kůže v dané oblasti navíc uvolněná, lze zákrok zkombinovat s operačním odstraněním nadbytečné tkáně – tzv. dermolipektomie. Nejčastěji je toho zapotřebí v oblasti břicha – tzv. abdominoplastika.

Další předpoklady

Liposukce je metodou tvarování těla, není „léčbou“ obezity, protože odsátí tuku z celého těla není možné. Jedním z dalších předpokladů ideálního výsledku je tedy přiměřená váha. Liposukce je vhodná pro ty, kteří se chtějí zbavit ohraničeného tukového polštáře, který nelze odstranit dietou ani cvičením. Jedná se především o tzv. problémové partie: břicho, boky, hýždě a vnitřní a vnější strana stehen.

Samotnému zákroku předchází rozhovor s lékařem, který komplexně posoudí váš zdravotní i psychický stav. Nedoporučuje se lidem trpícím cukrovkou, vážnějším srdečním nebo plicním onemocněním a lidem, kteří v nedávné době prodělali operaci v blízkosti místa, které má být upraveno.

Psychické předpoklady

Jedním z dalších kritérií vhodného kandidáta je psychická vyrovnanost. Je důležité uvědomit si, že postava je daná nejen rozložením podkožního tuku, ale také stavbou kostry a svalstva. Liposukce není zázračnou metodou vedoucí k „dokonalosti“ těla. Může vám zvýšit sebevědomí, nevyřeší však vaše problémy s nadváhou, neudělá z vás šťastného člověka.

Liposukce, jako každý jiný operační zákrok, s sebou přináší v pooperačním období po přechodnou dobu jisté nepohodlí, bolest a omezení v každodenních činnostech. Doba nutná k úplnému zotavení je velmi individuální, závislá na regeneračních schopnostech organismu a na rozsahu výkonu. Výsledek zákroku se nedostaví ihned po operaci. U některých klientů se z tohoto důvodu může projevit tzv. pooperační deprese. I přesto, že tyto potíže s nástupem požadovaného výsledku mizí, je emocionální stabilita před operací velmi důležitá.

Nevhodnost liposukce

Liposukce se neprovádí těhotným ženám. Problémy s postavou po těhotenství se doporučuje řešit až nejdříve rok po porodu.

Vše výše zmíněné je pouze doporučením. Některý operatér se vám bude snažit zákrok vymluvit, jiný vám bez problémů vyhoví. Jste zodpovědní sami za sebe, musíte mít reálná očekávání a být si vědomi možných rizik.