Liposukce.org

Snadný způsob jak odstranit přebytečný tuk

Průvodní projevy liposukce

Liposukce s sebou přináší stejně jako každý jiný operační zákrok jisté riziko vzniku pooperačních komplikací. Ty se mohou a nemusejí objevit, jsou jevem „nečekaným“ a nevítaným. Existují však stavy, které se po liposukci objeví téměř vždy.

Bolest během operace

Každý operační zákrok je doprovázen pocitem bolesti. Míra bolestivosti je dána nejen metodou liposukce a rozsahem výkonu, ale také individuálním vnímáním, tzv. osobním prahem bolesti. Bolest vymizí během několika dní po zákroku, delší dobu se může objevit při tlaku nebo úderu do ošetřené oblasti.

Mnohem větší bolestivost doprovází suchou metodu liposukce, tato metoda se však dnes již prakticky nepoužívá. Ve srovnání s jinými kosmetickými operacemi (např. zvětšování prsou) je bolestivost po liposukci mírná.

Vznik otoků

V odsávané oblasti vzniká traumatizací podkožní tkáně otok. K danému jevu přispívá také předzákroková infiltrace podkoží roztokem, který není během liposukce celý odsán. Největší otok budete pozorovat první týden po zákroku. Postupně se vstřebává během 1 – 3 měsíců.

S otokem a traumatizací podkožní tkáně souvisí také snížená citlivost kůže nebo nepříjemné pocity jako brnění nebo svědění. Tyto příznaky ustupují s otokem a postupnou regenerací jemných nervových vláken.

Podkožní hematomy

V důsledku úniku krve z poraněných cév do podkoží vznikají podkožní hematomy, krevní výrony, podlitiny. Vstřebají se během prvních dvou týdnů po zákroku. V některých případech může krev stéct gravitací do míst pod odsávanými oblastmi, pak se jedná o tzv. steklý hematom.